Služby
Firma
Supportini.cz


FAQ aneb často kladené otázky připojení k Internetu přes Inicia


Počítač odmítá přijmout heslo při připojení a tvrdí, že zadané heslo je špatné. V čem je problém ?

  • Zkontrolujte si vaše uživatelské jméno a heslo dle uživatelské karty.

  • Pozor na malá a velká písmena - hesla bývají malými písmeny. Totéž platí i pro uživatelské jméno.

  • Zkontrolujte zda nejsou za uživatelským jménem nebo heslem zadány mezery, které nejsou vidět. To ověříte tak, že stisknete klávesu End a kurzor musí skočit přesně na konec zadaného slova.

  • Pokud máte odlišné uživatelské jméno pro PPP připojení (to se ověřuje po spojení modemy) a uživatelské jméno pro vyzvedávání pošty (to se ověřuje při přístupu ke schránce) tak zkontrolujte zda nezadáváte jiné jméno nebo heslo.

Modem nezačne po zvednutí linky vytáčet a objeví se hláška "No dial tone" nebo "Není oznamovací tón". Přitom je ale po zdvihnutí linky modemem oznamovací tón slyšet je.

  • České telefonní linky mají často takový oznamovací tón, že ho modem správně nerozpozná a odmítá proto vytáčet. Otevřete Tento počítač, Ovládací panely, Modemy. Vyberte modem a zvolte Vlastnosti a záložku Připojení. Tam zrušte volbu Před vytáčením počkat na oznamovací tón.

Chci si vyzvednout poštu ze své schránky přes internet odjinud, od jiného poskytovatele. Jaké je správné nastavení ?

  • K vaší emailové schránce se dostanete odkudkoli po internetu z běžného programu pro email, který umí vyzvedávat poštu protokolem POP3. Nastavte si v jeho konfiguraci: adresa POP3 serveru pop.ini.cz, adresa SMTP serveru smtp.ini.cz, název účtu (username) a heslo (password) - váš POP účet a heslo dle uživatelské karty.

Jaké je správné nastavení použití proxy serveru ?

  • Přístup přes proxy server používat nemusíte, ale jeho použití doporučujeme. Funguje jako velká vyrovnávací paměť (několik set MB) do které se ukládají stránky které stahujete a pokud se stránka kterou prohlížíte od posledního stažení (vámi nebo kýmkoli jiným) nezměnila tak ji pošle přímo a tedy mnohem rychleji. Použití proxy serveru se v Internet Exploreru nastavuje ve Vlastnosti sítě Internet (Internt Options), záložka Připojení. Tam zvolte Použít proxy server a klikněte na Detaily. Do kolonky http vyplňte adresu cache.ini.cz a port 3128.


Pokud potřebujete technickou pomoc, volejte do Inicie na 
tel. 2 20 30 40 50.